We are the World 25 for Haiti

Pas 25 vjetësh, kënga e njohur We are the World e kënduar nga shumë këngëtarë të njohur në vitet 80, që u publikua në 1985. E shkruar nga Michael Jackson dhe Lionel Richie. Versioni i ri i këngës i dedikohet Haitit dhe Tërmetit që ndodhi në janar2010. Kënga këndohet nga këngëtarët më të njohur Hollivudian, duke përfshirë edhe pjestarë të familjes Jackson.

"We Are the World 25 for Haiti"
Këngë nga Artistët për Haitin
Publikimi 12 Shkurt, 2010
Formati CD Single, Shkarkim Digjital
Regjistrimi 1 Shkurt, 2010
Zhanri Pop, R&B, Hip hop
Gjatësia 6:56
Tekstshkrues Michael Jackson(Vers. Orgjinal)
Lionel Richie(Vers. Orgjinal)
will.i.am(Vers.i ri)
Producer Quincy Jones (exec.)
Lionel Richie (exec.)
Wyclef Jean (exec.)
Rickey Minor
RedOne

Artiste që morën pjesëRedakto

Përcjellës
Solistët, në rregull të paraqitjes

Refreni