Yátova është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Hoya de Buñol, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Yátova ka 2199 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 120.3 km2.

Yátova
Yátova desde Macastre.JPG
Popullsia
 • Gjithsej2.199
Emri i banorëveYatovense
Faqja zyrtarewww.lahoya.net/pueblos/yatova.htm

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto