Yoshiyuki Hasegawa

futbollist japonez

Yoshiyuki Hasegawa (lindur më 11 Shkurt 1969) është një ish-futbollist japonez.

Yoshiyuki Hasegawa
Të dhënat personale
Emri i plotëYoshiyuki Hasegawa
Data e lindjes (1969-02-11) 11 Shkurt, 1969 (51 vjeç)
Vendi i lindjesKyoto, Japoni
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1991–1992Honda
1992–2003Kashima Antlers
Ekipi kombëtar
1995–1996Japonia6(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 6 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1995 4 0
1996 2 0
Gjithsej 6 0

Lidhje të jashtmeRedakto