Zarautz ështënjë komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Urola Costa, të provincës Gipuzkoa, në Baskia. Zarautz ka 22650 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.8 km2.

Zarautz
Zarautz
Zarautz
Popullsia
 • Gjithsej22.650
Faqja zyrtare[[1] www.zarautz.org?sesion=1+Town+Hall%5D]

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto