Zegama

komunë në Spanjë


Zegama ështënjë komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Goierri, të provincës Gipuzkoa, në Baskia. Zegama ka 1492 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.07 km2.

Zegama
Komunë
noform
View of Zegama from Aizkorri
Vendndodhja
Zegama is located in Spanjë
Zegama
Zegama

Koordinatat: 42°58′36″V 2°17′27″P / 42.97667°V 2.29083°P / 42.97667; -2.29083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Baskia
Provinca Gipuzkoa
Qarku Goierri
Kryetari i Bashkisë Edurne Albizu Ormazabal
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.07 km2
Popullsia 1492 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Zegamarra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 20215
Koordinatat 42° 58′ 36″ Veri

2° 17′ 27″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.zegama.net

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto