Zhitia (Besianë)

fshat në Kosovë

Zhiti është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Ahisht.

Zhiti
Ahisht
Fshat
Vendndodhja
Zhiti is located in Kosova
Zhiti
Zhiti
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1082 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 3′ 9″ Veri

21° 3′ 39″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto