Hape menynë kryesore

NgjarjeRedakto

  • 1999 - NATO hyri në Kosovë.
  • 1924 - Qeveria e sapoformuar (pas revolucionit të Qershorit) e kryesuar nga Fan Noli, shpalli programin e saj prej 20 pikash.

LindjeRedakto

VdekjeRedakto

  • 1920 - Selam Musai, luftëtar i shquar shqiptar pjesëmarrës në Luftën e Vlorës në 1920.

Festa dhe përvjetoreRedakto