Hape menynë kryesore

NgjarjeRedakto

LindjeRedakto

  • 11 shkurt - Henrik Lacaj, mësues, përkthyes, leksikograf dhe pedagog.
  • Lorenc Antoni 23 Shtator, EtnoMuzikolog, Dirigjent, Kompozitor

Pa dataRedakto

Datat e personave më poshtë nuk janë të shënuara në artikujt mbi biografinë e tyre:

VdekjeRedakto