Agim Ibraimi

futbollist maqedonas

Agim Ibraimi (i lindur më 29 gusht 1988) është një futbollist profesionist shqiptarë nga Tetova.

Agim Ibraimi
Të dhënat personale
Emri i plotëAgim Ibraimi
Data e lindjes29 Gusht 1988
Vendi i lindjesTetovë, Republika e Maqedonisë
Gjatësia1,78 m (5 ft 10 in)
PozicioniMesfushor krahu
Informacionet për klubin
Klubi aktualDomžale
Numri10
Karriera në rini
–2005Shkëndija
2006–2008Red Bull Salzburg
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2005–2006Shkëndija49(3)
2006–2008Red Bull Salzburg3(0)
2008–2010Olimpija Ljubljana47(19)
2010–2011Eskisehirspor1(0)
2011Nafta Lendava17(0)
2011–2016Maribor107(29)
2013–2014Cagliari (loan)25(2)
2016–2017Astana6(0)
2017–Domžale1(0)
Ekipi kombëtar
Macedonia U173(2)
Macedonia U198(1)
Macedonia U2111(2)
2009–2016Macedonia39(7)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 4 nëntor 2017.
† Ndeshje (Gola).