Alà dei Sardi (Alà) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 197.99 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 663 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 1.879 banorë[1].

Alà dei Sardi
Popullsia
 • Gjithsej1,879
{{{postal_code_type}}}
  07020
Faqja zyrtare Faqja e komunës

Referime

Redakto
  1. ^ "Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016". Arkivuar nga origjinali më 11 mars 2019. Marrë më 9 prill 2019. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera

Redakto