Alyssa Jayne Milano lindi më 19 dhjetor 1972Brooklyn, New York City, New York. Është një aktore, producente dhe këngëtare amerikane. Prej 1998 - 2006 luajti ajo në Charmed.

Alyssa Milano
Alyssa Milano visits USS Nimitz, june 2003.jpg
Informacione personale
Vendlindja Brooklyn, New York City, New York
Alyssa Milano

FilmografiaRedakto

 1. Old Enough (1984)
 2. Who's the Boss? (1984-1992)
 3. Commando (1985)
 4. The Canterville Ghost (1986)
 5. Crash Course (1988)
 6. Dance 'Til Dawn (1988)
 7. Teen Steam (1988) (a.k.a. Alyssa Milano's Teen Steam)
 8. Speed Zone! (1989)
 9. Little Sister (1991)
 10. Where the Day Takes You (1992)
 11. Casualties of Love: The Long Island Lolita Story (1992)
 12. Candles in the Dark (1993)
 13. The Webbers (1993)
 14. Confessions of a Sorority Girl (1994)
 15. Double Dragon (1994)
 16. Embrace of the Vampire (1994)
 17. Poison Ivy II: Lily (1995)
 18. The Surrogate (1995)
 19. Public Enemies (1995)
 20. Deadly Sins (1995)
 21. To Brave Alaska (1996)
 22. Glory Daze (1996)
 23. Fear (1996)
 24. Hugo Pool (1996)
 25. Jimmy Zip (1996)
 26. Body Count (1997)
 27. Goldrush: A Real-Life Alaskan Adventure (1998)
 28. Charmed (1998-2006)
 29. Buying the Cow (2000)
 30. Diamond Hunters (2001)
 31. Lady and the Tramp II: Scamp's Adventure (2001) (Dublim)
 32. Kiss The Bride (2002)
 33. Dickie Roberts: Former Child Star (2003)
 34. Jimmy Neutron: Win, Lose and Kaboom (2004) (Dublim)
 35. Dinotopia: Quest for the Ruby Sunstone (2005) (Dublim)


  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.