Antonio de la Cruz

futbollist spanjoll

Antonio de la Cruz (lindur më 7 Maj 1947) është një ish-futbollist spanjoll.

Antonio de la Cruz
Të dhënat personale
Emri i plotëAntonio de la Cruz
Data e lindjes (1947-05-07) 7 Maj, 1947 (73 vjeç)
Vendi i lindjesLeón, Spanja
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1966–1970Valladolid87(0)
1970–1972Granada64(0)
1972–1979Barcelona183(6)
Ekipi kombëtar
1972–1978Flag of Spain.svg Spanja6(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin spanjoll ka luajtur 6 ndeshje.

StatistikatRedakto

  Spanja
Vite Ndeshje Gola
1972 3 0
1973 0 0
1974 0 0
1975 0 0
1976 0 0
1977 0 0
1978 3 0
Gjithsej 6 0

Lidhje të jashtmeRedakto