Aragoni

komunitet autonom në Spanjë

Aragon (spanjisht: [Aragón] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help);Aragonisht: [Aragón] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help); katalane: [Aragó] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)) është një komunitetet autonomMbretërinë e Spanjës i vendosur në rajonin jug-perëndimor të Evropës.

Aragon
[Aragón] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help) (Spanjisht)
[Aragón] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help) (aragonisht)
[Aragó] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help) (katalonisht)
Popullsia
 • Gjithsej1.277.471
{{{postal_code_type}}}
AR
Faqja zyrtareGobierno de Aragón

GjeografiaRedakto

HistoriaRedakto

Ndarjet administrativeRedakto

ProvincatRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Aragon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale