Arawa Kimura

futbollist japonez

Arawa Kimura (8 Korrik 193121 Shkurt 2007) ishte një ish-futbollist japonez.

Arawa Kimura
Të dhënat personale
Emri i plotëArawa Kimura
Data e lindjesKorrik 8, 1931(1931-07-08)
Vendi i lindjesHiroshima, Japoni
Data e vdekjesShkurt 21, 2007 (75 vjeç)
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Kwangaku Club
Ekipi kombëtar
1954-1955Japonia6(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 6 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1954 2 0
1955 4 1
Gjithsej 6 1

Lidhje të jashtmeRedakto