Arzachena (Alzachèna, Altzaghèna) është komunë e ItalisëProvinca e Sasarit, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 230.85 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 85 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 13.650 banorë[1].

 Arzachena
Qytet
noform
Pamje nga Arzachena
Vendndodhja
 Arzachena is located in Itali
 Arzachena
 Arzachena
41°04′48″V 9°23′13″L / 41.080°V 9.387°L / 41.080; 9.387Koordinatat: 41°04′48″V 9°23′13″L / 41.080°V 9.387°L / 41.080; 9.387
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Sasarit
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 230.85 km2
Lartësia 85 m (m.n.d.)
Popullsia 13.650 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   07020-21
Prefiksi   0789
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto