Bari Sardo (Barì) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 37.43 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 51 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 3.979 banorë[2].

Bari Sardo
Barisardo - Costume tradizionale (06).JPG
Popullsia
 • Total3,979
Faqja zyrtare Faqja e komunës

ReferimeRedakto

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ "Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016". Arkivuar nga origjinali më 11 mars 2019. Marrë më 9 prill 2019. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto