Bitti (Bìtzi) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 215.37 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 549 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.845 banorë[1].

 Bitti
Qytet
Vendndodhja
 Bitti is located in Itali
 Bitti
 Bitti
40°28′30″V 9°22′52″L / 40.475°V 9.381°L / 40.475; 9.381Koordinatat: 40°28′30″V 9°22′52″L / 40.475°V 9.381°L / 40.475; 9.381
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 215.37 km2
Lartësia 549 m (m.n.d.)
Popullsia 2.845 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08021
Prefiksi   0784
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Bitti – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale