Bujar Shabani

futbollist shqiptar

Bujar Shabani (lindi më 11 tetor 1990) është futbollistë kosovarë i cili luan në skuadrën KF DritaRaiffeisen SuperligaKosovës.

Bujar Shabani
Bujar Shabani.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëBujar Shabani
Data e lindjes11 tetor 1990
Vendi i lindjesFerizaj, Kosovë
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Drita
Numri25
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–2012KF Ferizaj
2012–2014KF Drita27(0)
2014–2015KF Feronikeli27(2)
2015–2017KF Skënderbeu0(0)
2017-KF Drita10(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KarrieraRedakto

Bujari filloi karrierën e tij në klubin KF Ferizaj në vitin 2009, ku qëndroi për tre vite para se të shkojë në Superligën Kosovare në klubin KF Drita më 2012. Pas qëndrimin për dy vite në KF Drita, ai shkoi për të luajtur në KF Feronikeli. Nga viti 2015, ai shkoi për të luajtur në Kategorinë Superiore në klubin KF Skënderbeu. Pas dy vitesh në këktë klub kthehet arrin të nënshkruaj kontratë 2 vjeqare me klubin futbollistik KF Drita .

ReferimetRedakto