Kantoni Basse-Terre-1

kanton në Francë
(Përcjellë nga Canton de Basse-Terre-1)


Kantoni Basse-Terre-1 (frëngjisht: Canton de Basse-Terre-1) është një kantondepartamentin Guadeloupe, rajonin GuadeloupeFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Basse-Terre. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Kantoni Basse-Terre-1
Canton de Basse-Terre-1
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Guadeloupe
Departamenti Guadeloupe
Arrondissement Basse-Terre
Kryeqëndra Basse-Terre
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-4
Kodi statistikor INSEE 97105

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Basse-Terre-1 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto