Crissy Moran (e lindur më 22 dhjetor 1975San Diego, Kaliforni) ishte aktore pornografike amerikane.

Crissy Moran
Crissy Moran.jpg
Ditëlindja: (1975-12-22) 22 Dhjetor, 1975 (45 vjeç)
Vendlindja:San Diego, Kaliforni
Masa:34D-23-35
Gjatësia:1.57 m
Pseudonim(et):Chrissy Morgan
Crissy M
Faqja zyrtare
Crissy Moran at IMDb
Crissy Moran at IAFD
Crissy Moran në AFDB

Crissy Moran u paraqit në fotot pornografike në websajte dhe revistat kryesore pornografike si Hustler. Ajo gjithashtu u paraqit edhe në disa filma pornografik.

tetorin e vitit 2006, ajo shpalli se është konvertuar në fenë e krishterë dhe gradualisht është duke e lënë biznesin e "të rriturve".

Moran ka deklaruar në faqen e saj në MySpace se është duke u munduar t'i largojë fotot e saj nga web-faqet pornografike.

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Crissy Moran – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale