Destino është një film i shkurtë animuar shfaqur në 2003 nga The Walt Disney Company. Destino është një unik në të cilin prodhimi tij origjinal filloi në 1945, 58 vite para se është shfaqur origjinali. Projekti ka qenë bashkëpunim midis animatorit amerikanë Walt Disney dhe piktorit spanjollë Salvador Dalí, muzika është shkruajtur nga songwriter meksikanë Armando Dominguez.

Lidhje të jashtmeRedakto

  Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.