Desulo (Dèsulu) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 74.5 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 888 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 2.350 banorë[1].

Desulo
Desulo - Costume tradizionale (02).JPG
Population
 • Total2,350
Website Faqja e komunës

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Desulo – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale