Dhia e Dragobisë është një racë autoktone e dhive e cila mbarështohet në rajonin përreth zonës së Dragobisë. [1]

Shih edheRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ Dhia e Hasit dhe racat autoktobe