Dhorka Orgocka

(Përcjellë nga Dhorkë Orgocka)

Dhorkë Orgocka (25 Tetor 1937 - 31 Gusht, 2002) ishte një aktore shqiptare.[1] Per vite me rradhe ajo interpretoi role te bukura ne teatrin Andon Zako Cajupi ne Korce. Ajo ishte gruaja e aktorit dhe regjisorit korcar Dhimiter Orgocka

Dhorka Orgocka

Filmografia

Redakto

Referimet

Redakto
  1. ^ Dibra, Zenepe (2009). Fjalor enciklopedik i gruas shqiptare. Shkodër: Camaj-Pipa. fq. 477. ISBN 9789995602673. {{cite book}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.