Elizabeth Banks

aktore dhe regjisore amerikane (lindur në 1974)

Elizabeth Banks lindi më 10 shkurt 1974Pittsfield, Masaçusec si Elizabeth Maresal Mitchell. Është një aktore amerikane.

Elizabeth Banks
Banks në 2018
U lind në
Elizabeth Irene Mitchell

(1974-02-10) shkurt 10, 1974 (50 vjeç)
ArsimiUniversiteti i Pensilvanisë (BA)
Teatri i Konservatorit Amerikan (MFA)
Profesioni
  • Aktore
  • regjisore
Vite aktiviteti1998–tani
Works
Lista e plotë
Bashkëshorti/ja
(m. 2003)
Fëmijë2
Faqja në rrjetelizabethbanks.com

Filmografia Redakto

Televizion Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.