Fatmir Spahiu

aktor kosovar

Fatmir Spahiu është aktor dhe producent shqiptar nga Kosova i njohur për rolin e tij si Orhan Bobaj në serialin vendor Kafeneja Jonë.

Fatmir Spahiu
U lind në (1981-12-18) 18 dhjetor 1981 (42 vjeç)
KombësiaShqiptar

Biografia

Redakto

Fatmir Spahiu u lind më 18 dhjetor të vitit 1981Bjello Pole, Mal të Zi[1] është njëri prej aktorëve më të njohur të brezit të tij. Fatmir Spahiu kreu shkollën fillore dhe gjimnazin në Gjilan, ndërsa diplomoi në Fakultetin e Arteve në Universitetin e Prishtinës në degën e Artit Dramatik dhe ishte në klasën e profesorëve Ilire Vinca dhe Faruk Begolli. Ai është i martuar dhe ka dy fëmijë. Deri më tani ka luajtur në shumë shfaqje nëpër teatre të ndryshme të Kosovës, në shumë filma të metrazhit të shkurt dhe në disa të metrazhit të gjatë.

Filmografia

Redakto
Titulli Roli
Anatema Oficer Serb
Kafeneja Jonë Orhan Bobaj

Referimet

Redakto


  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.