Frajburgu

komunë në Gjermani

Koordinatat: 47°59′V 7°51′L / 47.983°V 7.850°L / 47.983; 7.850 Freiburg im Breisgau është qyteti i katërt me i madh me rradhë pas qytetve Stuttgart, Mannheim dhe Karlsruhe, në njesinë federale gjermane Baden-Württemberg. Klubi i futtbollit i qytetit luan në ligën e parë të Gjermanisë (Bundesliga).