Gurra e Vogël

fshat në Shqipëri, në Qarkun e Dibrës
Flag of Albania.svg Gurra e Vogël
Noimage.png
Emri: Gurra e Vogël
Qarku: Qarku i Dibres
Rethi: Rrethi i Matit
Komuna: Komuna Gurrë
Kryeplak: -
Popullsia: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: -
Gjerësia gjeografike: -
Gjatësia gjeografike: -
Web-faqe: s'ka

Gurra e Vogël është një fshat në Shqipëri...

GjeografiaRedakto

Gurra e vogel ndodhet ne rrethin e matit.Eshte fshati me i degjuar i gjith zones se matit Shume i bukur, nen hijen e maleve dhe e mbrojtur nga kodrat ne bregun e lumit Mat. Ne maj eshte vendi me i bukur per piknik.te shkosh ne malin e sugzes eshte nje parajse e vertete.Me njerez te beses dhe shume bujare,shume punetore eshte fshati me i bukur qe ekzito.

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

HistoriaRedakto

Shih dhe këtëRedaktoLidhje të jashtmeRedakto