Győr është qytet në rajonin Transdanubia Perëndimore në veriperëndim të Hungarisë. Qyteti është i gjashti më i madh në Hungari dhe një nga shtatë qendrat kryesore rajonale në vend.

Győr
Qytet
Ndërtesa e Bashkisë
Ndërtesa e Bashkisë
Popullsia
 • Gjithsej129.372
{{{postal_code_type}}}
9000–9030

Sporti

Redakto

Sporti më i popullarizuar në qytet është hendbolli. Győri ETO KC është skuadra kryesore të hendbollit.

Binjakëzimet

Redakto

Referime

Redakto
  1. ^ "Poznań - Miasta partnerskie". 1998–2013 Urząd Miasta Poznania (në polonisht). City of Poznań. Arkivuar nga origjinali më 2013-09-23. Marrë më 2013-12-11.