Iron Fist

album nga Motörhead

Iron Fist është albumi i pestë në studio i grupit heavy metal Motörhead. Disku doli në treg më 17 prill 1982Bronze Records dhe arriti tek pozita numër 6 e klasifikimeve angleze. Ky është disku i fundit në të cilin bënë pjesë kitaristi "Fast" Eddie Clarke.

Iron Fist
Ironfist.jpg
Studio album by
Released17 prill 1982
Recorded26 janar1 mars 1982
Ramport Studios, UK
Morgan Studios
GenreHeavy metal
Length37:55
LabelBronze Records
Castle (1987 re-issue)
ProducerWill Reid Dick
Eddie Clarke
Motörhead chronology
No Sleep 'til Hammersmith
(1981)
Iron Fist Another Perfect Day
(1983)

KëngëtRedakto

 1. "Iron Fist" – 2:55
 2. "Heart of Stone" – 3:04
 3. "I'm the Doctor" – 2:43
 4. "Go to Hell" – 3:10
 5. "Loser" – 3:57
 6. "Sex and Outrage" – 2:10
 7. "America" – 3:38
 8. "Shut It Down" – 2:41
 9. "Speedfreak" – 3:28
 10. "(Don't Let 'Em) Grind You Down" – 3:08
 11. "(Don't Need) Religion" – 2:43
 12. "Bang to Rights" – 2:43

Njëshet (Singles)Redakto

 • Iron Fist / Remember Me, I'm Gone

PjestarëtRedakto