Eddie Clarke

muzikant britanik

Edward Clarke, më mirë i njohur edhe si "Fast" Eddie Clarke është një kitarist anglez që ka qenë pjesëtar i grupeve hard rock / heavy metal Motörhead dhe Fastway. Ka lindur më 5 tetor 1950Angli - vdiq më 10 janar 2018.

Fast Eddie Clarke

DiskografiaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto


  Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.