Overkill

album nga Motörhead
Disambig.svg Ky artikull merret me albumin Overkill, për bendin shiko Overkill (bend)

Overkill është albumi i dytë dhe një nga më të njohurit të të gjithë muzikës heavy metal. Disku u nxorr më 24 mars 1979 nga grupi MotörheadBronze Records dhe arriti pozitën e 24 në top-listat angleze

Overkill
Overkill kopertina
Studio album nga Motörhead
Lëshuar më 24 mars 1979
Inçizuar më dhjetor 1978 – janar 1979
Roundhouse Studios
Sound Development Studios
Zhanri Heavy metal
Zgjatja 35:15
Label Bronze Records
GWR – 1986 reissue
Producent(e) Jimmy Miller
Review
Kronologjia e Motörhead
Motörhead
(1977)
Overkill
(1979)
Bomber
(1979)

KëngëtRedakto

 1. "Overkill" – 5:12
 2. "Stay Clean" – 2:40
 3. "(I Won't) Pay Your Price" – 2:56
 4. "I'll Be Your Sister" – 2:51
 5. "Capricorn" – 4:06
 6. "No Class" – 2:39
 7. "Damage Case" – 2:59
 8. "Tear Ya Down" – 2:39
 9. "Metropolis" – 3:34
 10. "Limb from Limb" – 4:54

Njëshet (Singles)Redakto

 • Overkill / Too Late Too Late
 • No Class / Like a Nightmare

PjestarëtRedakto