Istref Begolli ishte një aktor shqiptar nga Kosova. Lindi më 1 maj të vitit 1933Pejë dhe vdiq më 31 janar të vitit 2003Krapinske TopliceKroaci. Rrjedh nga një familje artistësh kosovarë të mirënjohur, së cilës i takon edhe aktori dhe profesori i aktrimit Faruk Begolli.

Filmografia

Redakto

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.