Kampionati Botëror i Futbollit 2006/Serbia dhe Mali i Zi

Skuadra përfaqësuese e Serbisë dhe Malit të Zi

Kualifikimi i skuadrësRedakto

Personeli drejtues i skuadrësRedakto

Trainer i përfaqsueses Co-Trainer Trainer i portierit Menexher
Ilija Petković ??? ??? ???

Kombëtarja e Serbisë dhe Malit të ZiRedakto

Nr. Pozita Emri Datëlindja Ndeshje Klubi
1 Portier Dragoslav Jevrić 8 korrik 1974 40   Ankaraspor
2 Mesfushorë Ivan Ergić 21 janar 1981 1   FC Basel
3 Mbrojtës Ivica Dragutinović 13 nëntor 1975 26   Sevilla FC
4 Mesfushorë Igor Duljaj 29 tetor 1979 37   FC Shakhtar Donetsk
5 Mbrojtës Nemanja Vidić 21 tetor 1981 20   Manchester United
6 Mbrojtës Goran Gavrančić 2 gusht 1978 25   FC Dynamo Kyiv
7 Mesfushorë Ognjen Koroman 19 shtator 1978 25   Portsmouth F.C.
8 Sulmues Mateja Kežman 12 prill 1979 47   Atlético de Madrid
9 Sulmues Savo Milošević (c) 2 shtator 1973 98   CA Osasuna
10 Mesfushorë Dejan Stanković 11 shtator 1978 58   FC Inter
11 Mesfushorë Predrag Đorđević 4 gusht 1972 34   Olympiacos
12 Portier Oliver Kovačević 29 dhjetor 1974 3   CSKA Sofia
13 Mbrojtës Dušan Basta 18 gusht 1984 2   Cërvena Zvevda
14 Mbrojtës Nenad Đorđević 7 gusht 1979 14   Partizan
15 Mbrojtës Milan Dudić 1 nëntor 1979 10   Cërvena Zvevda
16 Mbrojtës Dušan Petković 13 qershor 1974 11 OFK Beograd  
17 Mesfushorë Albert Nađ 29 tetor 1974 32   Partizan
18 Mesfushorë Zvonimir Vukić 19 korrik 1979 25   Shakhtar Donetsk
19 Sulmues Nikola Žigić 25 shtator 1980 11   Cërvena Zvevda
20 Mbrojtës Mladen Krstajić 4 mars 1974 45   FC Schalke 04
21 Mesfushorë Danijel Ljuboja 4 shtator 1978 15   Paris Saint-Germain F.C.
22 Mesfushorë Saša Ilić 30 dhjetor 1977 32   Galatasaray
23 Portier Vladimir Stojković 28 korrik 1983 0   Cërvena Zvevda

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto