Kampionati Botëror i Futbollit 2006/Trinidad dhe Tobago

Skuadra përfaqësuese Trinidad dhe Tobago

Kualifikimi i skuadrësRedakto

Personeli drejtues i skuadrësRedakto

Trainer i përfaqsueses Co-Trainer Trainer i portierit Menexher
Leo Beenhakker ??? ??? ???

Kombëtarja e Trinidad dhe TobagosRedakto

Nr. Pozita Emri Datëlindja Ndeshje Klubi
1 Portier Shaka Hislop 22 shkurt 1969 26   West Ham United
2 Mbrojtje Ian Cox 25 mars 1971 16   Gillingham
3 Mbrojtje Avery John 18 korrik 1975 58   New England Revolution
4 Mbrojtje Marvin Andrews 22 dhjetor 1975 98   Rangers FC
5 Mbrojtje Brent Sancho 13 mars 1977 42   Gillingham
6 Mbrojtje Dennis Lawrence 1 gusht 1974 65   Wrexham
7 Mesfushorë Christopher Birchall 5 maj 1984 21   Port Vale
8 Mbrojtje Cyd Gray 21 nëntor 1976 41   San Juan Jabloteh
9 Mesfushorë Aurtis Whitley 1 maj 1977 26   San Juan Jabloteh
10 Sulmues Russell Latapy 2 gusht 1968 66   Falkirk F.C.
11 Mesfushorë Carlos Edwards 24 tetor 1978 53   Luton Town
12 Sulmues Collin Samuel 27 gusht 1981 19   Dundee United
13 Sulmues Cornell Glen 21 tetor 1980 37   Los Angeles Galaxy
14 Sulmues Stern John 30 tetor 1976 97   Coventry City
15 Sulmues Kenwyne Jones 5 tetor 1984 30   Southampton F.C.
16 Mesfushorë Evans Wise 23 nëntor 1973 17   Waldhof Mannheim
17 Mbrojtje Atiba Charles 29 shtator 1977 19   W Connection
18 Mesfushorë Densill Theobald 27 qershor 1982 40   Falkirk F.C.
19 Sulmues Dwight Yorke c 3 nëntor 1971 56   Sydney FC
20 Sulmues Jason Scotland 18 shkurt 1979 25   St Johnstone
21 Portier Kelvin Jack 29 prill 1976 32   Dundee FC
22 Portier Clayton Ince 13 korrik 1972 63   Coventry City
23 Mesfushorë Anthony Wolfe 23 dhjetor 1983 4   San Juan Jabloteh

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto