Kantoni Étupes

kanton në Francë


Kantoni Étupes (frëngjisht: Canton d'Étupes) është një kantondepartamentin Doubs, rajonin Franche-ComtéFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Étupes. Ka sipërfaqe 38km2 dhe popullsi 13103 banorë.

Kantoni Étupes
Canton de Étupes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Franche-Comté
Departamenti Doubs
Arrondissement Montbéliard
Kryeqëndra Étupes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 38 km2
Popullsia 13.103 banorë 1999
Dendësia 344,82 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2534

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Étupes aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto