Kantoni Alaigne

kanton në Francë

Kantoni Alaigne (frëngjisht: Canton d'Alaigne) është një kantondepartamentin Aude, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Alaigne. Ka sipërfaqe 184.26km2 dhe popullsi 4382 banorë.

Kantoni Alaigne
kanton
Popullsia
 • Gjithsej4.382

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Alaigne aktualisht përbëhet nga 26 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto