Alaigne

komunë në departamentin Aude, Francë

Stampa:Komunë në Francë

Alaigne është një komunëFrancë. Alaigne bën pjesë në departamentin Auderajonit Languedoc-Roussillon. Komuna ka një popullsi prej 339 banorë dhe sipërfaqe prej 13.86 km².

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Alaigne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale