Kantoni Alban

kanton në Francë

Kantoni Alban (frëngjisht: Canton d'Alban) është një kantondepartamentin Tarn, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Alban. Ka sipërfaqe 182.09km2 dhe popullsi 2733 banorë.

Kantoni Alban
kanton
Popullsia
 • Total2.733

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Alban aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2011-2014 - Jean Louis Fournier (DVD)

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto