Kantoni Altkirch

kanton në Francë

Kantoni Altkirch (frëngjisht: Canton d'Altkirch) është një kantondepartamentin Haut-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Altkirch. Ka sipërfaqe 156.15km2 dhe popullsi 24631 banorë.

Kantoni Altkirch
kanton
Popullsia
 • Total24.631

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Altkirch aktualisht përbëhet nga 27 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto