Kantoni Anglet-Sud

kanton në Francë

Kantoni Anglet-Sud (frëngjisht: Canton d'Anglet-Sud) është një kantondepartamentin Pyrénées-Atlantiques, rajonin AquitaineFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Anglet. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 21531 banorë.

Kantoni Anglet-Sud
kanton
Popullsia
 • Gjithsej21.531

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Anglet-Sud aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto