Kantoni Antony

kanton në Francë

Kantoni Antony (frëngjisht: Canton d'Antony) është një kantondepartamentin Hauts-de-Seine, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Antony. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 46693 banorë.

Kantoni Antony
kanton
Popullsia
 • Gjithsej46.693

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Antony aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto