Kantoni Archiac

kanton në Francë

Kantoni Archiac (frëngjisht: Canton d'Archiac) është një kantondepartamentin Charente-Maritime, rajonin Poitou-CharentesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Archiac. Ka sipërfaqe 195.24km2 dhe popullsi 6369 banorë.

Kantoni Archiac
kanton
Popullsia
 • Total6.369

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Archiac aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto