Kantoni Bois-Colombes

kanton në Francë

Kantoni Bois-Colombes (frëngjisht: Canton de Bois-Colombes) është një kantondepartamentin Hauts-de-Seine, rajonin Île-de-FranceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bois-Colombes. Ka sipërfaqe 1.92km2 dhe popullsi 29284 banorë.

Kantoni Bois-Colombes
kanton
Popullsia
 • Gjithsej29.284

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Bois-Colombes aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto