Kantoni Bourg-Saint-Maurice

kanton në Francë

Kantoni Bourg-Saint-Maurice (frëngjisht: Canton de Bourg-Saint-Maurice) është një kantondepartamentin Savoie, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bourg-Saint-Maurice. Ka sipërfaqe 569.1km2 dhe popullsi 16236 banorë.

Kantoni Bourg-Saint-Maurice
kanton
Popullsia
 • Total16.236

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Bourg-Saint-Maurice aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto