Kantoni Brest-Kerichen

kanton në Francë

Kantoni Brest-Kerichen (frëngjisht: Canton de Brest-Kerichen) është një kantondepartamentin Finistère, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është . Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 15898 banorë.

Kantoni Brest-Kerichen
kanton
Popullsia
 • Gjithsej15.898

Administrimi Redakto

Përbërja aktuale Redakto

Kantoni Brest-Kerichen aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm Redakto

  • 2011-2014 - Rebecca Fagot-Oukkache

Demografia Redakto

Shiko edhe Redakto

Referime Redakto

Lidhje të jashtme Redakto