Kantoni Châteauneuf-du-Faou

kanton në Francë

Kantoni Châteauneuf-du-Faou (frëngjisht: Canton de Châteauneuf-du-Faou) është një kantondepartamentin Finistère, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është . Ka sipërfaqe 350.24km2 dhe popullsi 13195 banorë.

Kantoni Châteauneuf-du-Faou
kanton
Popullsia
 • Gjithsej13.195

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Châteauneuf-du-Faou aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2012-2014 - Henriette Le Brigand

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto