Kantoni Charenton-du-Cher

kanton në Francë

Kantoni Charenton-du-Cher (frëngjisht: Canton de Charenton-du-Cher) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Charenton-du-Cher. Ka sipërfaqe 251.76km2 dhe popullsi 4017 banorë.

Kantoni Charenton-du-Cher
kanton
Popullsia
 • Gjithsej4.017

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Charenton-du-Cher aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto