Kantoni Chauffailles

kanton në Francë


Kantoni Chauffailles (frëngjisht: Canton de Chauffailles) është një kantondepartamentin Saône-et-Loire, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chauffailles. Ka sipërfaqe 105.84km2 dhe popullsi 8243 banorë.

Kantoni Chauffailles
Canton de Chauffailles
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Saône-et-Loire
Arrondissement Charolles
Kryeqëndra Chauffailles
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 105,84 km2
Popullsia 8.243 banorë 1999
Dendësia 77,88 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7110

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Chauffailles aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto