Kantoni Chauny

kanton në Francë

Kantoni Chauny (frëngjisht: Canton de Chauny) është një kantondepartamentin Aisne, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chauny. Ka sipërfaqe 158.57km2 dhe popullsi 24203 banorë.

Kantoni Chauny
kanton
Popullsia
 • Gjithsej24.203

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Chauny aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto